Grup Şirketleri

Fernas  İnşaat

1982 yılında kurulan FERNAS İnşaat FERNAS Grubunun lokomotifi durumunda bulunmaktadır. 1996 yılından itibaren yurt dışı projelere de ağırlık veren FERNAS İnşaat üstlenmiş olduğu önemli projelerle Türk Müteahhitlik Sektörünü yurt dışında da başarı ile temsil etmektedir. FERNAS İnşaat Katar, Hindistan, Irak, Bangladeş ve Umman Sultanlığı’nda olan uluslar arası projelerini başarıyla yürütmektedir. Sürekli ve istikrarlı büyüme hedefi ile yoluna devam eden  FERNAS İnşaat deneyimli kadrosu, geniş makine parkı ve güçlü finansal yapısı ile endüstriyel tesisler, petrol ve gaz, enerji, karayolu, su, madencilik, telekomünikasyon ve bina yapım projelerinde sektörünün önde gelen firmalarından birisi haline gelmiştir.

Diyargaz Diyarbakır Doğalgaz Dağıtım


Diyarbakır Doğal Gaz Dağıtım, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun 10 Mayıs 2007 tarihi itibarıyla Diyarbakır şehrinde doğal gaz dağıtım faaliyetlerini yürütmek için 30 yıl süreyle lisans almıştır. Şirket, Diyarbakır şehrindeki konutlara ve sanayi tesislerine doğal gaz sağlamak üzere gerekli yatırımları gerçekleştirip, doğal gaz dağıtım sistemini işletmektedir.

Detaylı bilgi için www.diyargaz.com.tr

Nas Enerji

Nas Enerji, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirilen enerji santrallerini satın almış olup enerji alanında yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

Deniz Elektrik Üretim

DENİZ ELEKTRİK Şirketi, Hatay (60 MW) ve Manisa (10.8 MW)’da kurulan rüzgar enerjisi santrallerinin işletilmesi için kurulmuştur. Firmanın bünyesinde bulunan bu santrallerin 70.8 MW kurulu gücü bulunmaktadır. Buna ek olarak, firmanın kurulu gücünü 81.22 MW’ a çıkarma yetkisi bulunmaktadır.

Kapıdağ Elektrik Üretim

KAPIDAĞ ELEKTRİK Şirketi, Balıkesir’ de kurulan rüzgar enerjisi santralinin işletilmesi için kurulmuştur. Firmanın bünyesinde bulunan bu santralin 28 MW kurulu gücü bulunmaktadır. Buna ek olarak, firmanın kurulu gücünü 34.85 MW’ a çıkarma yetkisi bulunmaktadır.

Fernas Alçı

2002 yılında Batman’da kurulan FERNAS Alçı Sanayi ve Tic. A. Ş. ’nin Batman ve Ankara’da “ALL ALÇI” tescilli markası ile üretim yapan iki alçı fabrikası mevcuttur:

  • Batman Alçı Fabrikası: 2004 yılında üretime başlamış olup, yıllık kapasitesi 300.000 ton’dur. TÜPRAŞ Rafinerisi’nden sonra Batman’ın ikinci büyük sanayi kuruluşu olan Fabrika, Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin endüstriyel ölçekli ilk modern entegre alçı fabrikasıdır.
  • Ankara-Gölbaşı Alçı Fabrikası: 2007 yılında üretime başlamış olup, yıllık üretim kapasitesi 300.000 ton’dur.
Detaylı bilgi için www.allalci.com

Fernas Yalıtım

Fernas Yalıtım şirketi “allkim” markası adı altında ürettiği yapı kimyasalları ile sektörde hizmet vermektedir.

Fernas Turizm Otelcilik

Gurubumuzun Turizm sektöründeki temsilciliğini üstlenen Fernas Turizm, turizm alanındaki büyüme potansiyelini gurubumuz adına gerçekleştirmesi amacıyla kurulmuştur. Şirket, turizm sektöründeki olası bütün yatırım imkanlarını ve fizibiliteleri değerlendirmekte ve bu alanda yapılacak yatırımları genişletmek üzere kurulmuştur.

Fernas Gıda

Fernas Grup Şirketlerinden biri olan FERNAS GIDA, grubu gıda sektöründe temsil etmesi için kurulmuştur. Firma bu kapsamda, tarım, meyve suyu fabrikaları ve soğuk hava deposu gibi yatırımlarda bulunmuştur. Firma yaptığı bu yatırımlar sayesinde ulusal ve uluslararası alanlarda gıda ticareti yapmaktadır.