HAKKIMIZDA

1982 yılında kurulan FERNAS, kurulduğu günden günümüze kadar Orta Doğu, Güney Asya, Türki Cumhuriyetleri ve Türkiye’de işler yapmıştır. Başlıca faaliyet alanları inşaat, enerji üretimi, şehir içi doğal gaz dağıtımı, sanayi, madencilik, gıda ve turizm olan Grubumuzun bu sektörlerde faaliyetleri büyüyerek devam etmektedir.

Grubumuz İstanbul Silivri’de bulunan ülkemizin stratejik öneme sahip ilk doğalgaz depolama tesisi yapımını üstlenmiş ve başarıyla tamamlamıştır. Başta endüstriyel tesisler, petrol ve gaz boru hatları, barajlar, sulama kanalları, karayolları, demiryolları, telekomünikasyon, altyapı ve üstyapı inşaatları olmak üzere çok sayıda inşaat projesi tamamlamıştır.

Bünyesinde bulunan Hidroelektrik Üretim Santralleri, Rüzgar Enerji Santralleri ve Güneş Enerji Santrali ile 485 MW işletmede olmak üzere toplam 570 MW kurulu güç kapasitesi ile tamamı yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi yapmaktadır.

Diyarbakır şehrinde doğal gaz dağıtım faaliyetlerini yürütmek üzere 2007 yılından itibaren Lisans sahamız olan Diyarbakır il sınırları içerisinde bulunan konut, ticari işletmeler ve sanayi tesislerine düzenli olarak doğal gaz dağıtım sistemi kurulmakta ve işletilmektedir.

Şirketler grubumuz sanayi yatırımlarına önem vermiş ve bu doğrultuda Aksaray, Ankara ve Batman illerinde toplamda 14 adet fabrika ve üretim tesisi yatırımı yapmıştır. Kurmuş olduğu bu fabrikalar ve üretim tesislerinde; alçı, alçı plaka, beton astarı, yapı kimyasalları ve araç fren sistemleri üretimi yapmaktadır.

Fernas Grup Şirketlerinden biri olan FERNAS GIDA, grubumuzu gıda sektöründe temsil etmesi için kurulmuştur. Firma bu kapsamda meyve bahçeleri, meyve suyu fabrikası ve soğuk hava deposu yatırımları yapmıştır. Firma yaptığı bu yatırımlar sayesinde gıda ihracatı yapmaktadır.

Şirketler grubumuz turizm sektöründe yatırımlar planlamış olup, bu doğrultuda ilk adım olarak Bodrum/Muğla’da hotel yatırımı gerçekleştirmiştir. Grubumuz turizm alanında büyümeyi hedeflemekte ve bu doğrultuda yatırım araştırmalarına devam etmektedir.

Kaliteli hizmetlerini yurtiçinde ve yurtdışında devam ettiren grubumuz, faaliyet gösterdiği her sektörde maksimum verimlilik ve etkinlik ilkesi ile çalışarak içinde bulunduğu sektörlerde yerini daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir.

FERNAS

MİSYONUMUZ

Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda her türlü ön yargıdan uzak, ahlak ve disiplinine bağlı kalarak çağdaş yönetim teknikleri ve teknolojiyi kullanarak ulusal ve uluslararası alanlarda karlı ve verimli şirketler yaratmak.

VİZYONUMUZ

Ürettiğimiz ürünler, yaptığımız hizmetler ve yatırımlarımız ile insanlığın refah seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmak.

ŞİRKETLER GRUBU

Necat Nasıroğlu Vakfı

Adını grubumuzun kurucu başkanından alan Necat Nasıroğlu Vakfı, her yıl binlerce üniversite öğrencisine karşılıksız burs vermektedir. Necat Nasıroğlu, yaşadığı yıllarda yardımlarıyla ve duyarlılığıyla TBMM onur ödülüne aday gösterilmiş ve aralarında başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere pek çok kurumdan teşekkür plaketi almıştır. Ayrıca Grubumuzun kurulduğu Batman ilinde, ilin yoksul bölgelerinde sağlık ocakları, ilköğretim okulları, taziye evleri yapılarak ilgili devlet kurumlarına bağışlanmıştır. Vakıf Batman Üniversitesinde Necat Nasıroğlu Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’ni tamamlayarak Üniversiteye bağışlamıştır. Vakıf son olarak Batman’da simge eser olacağına inanılan Necat Nasıroğlu Külliyesi yapımına başlamıştır. Külliye içerisinde 8.000 kişi kapasiteli Cami, Kültür merkezi, Bilim merkezi, Kütüphane, Taziyeevi, Aşevi ve yanında 150.000 metrekare millet bahçesi olan geniş yeşil alanıyla Batman iline bir eser katacak olan Necat Nasıroğlu Külliyesi yapımına başlamıştır.

Her yıl Öğrencilere Karşılıksız Burs

Bugüne kadar on binlerce maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencinin eğitimine katkıda bulunan Necat Nasıroğlu Vakfı , her yıl bin üniversite öğrencisine burs vermektedir. Burslar karşılıksız olup, başarılı öğrencilere eğitim süresi boyunca verilmekte ve mezuniyetine kadar devam etmektedir.
Detaylı bilgi için: necatnasirogluvakfi.org

YUKARI